Du trenger:
100 g smør
100 g mørk sjokolade, min. 70% kakaoinnhold
125 g sukker
3 egg
75 g hvetemel
1/2 ts bakepulver
1 ss kakaopulver (bakekakao)
100 g mørk sjokolade, grovhakket/i småbiter
Til ostekakemixen:
200 g kremost naturell
2 eggeplommer
75 g sukker
Kle innsiden av en form med bakepapir, formen bør være ca 20×20 cm.
Sett ovnen på 180 C.
Smelt smør og 100 g sjokolade sammen i microen eller over vannbad, rør godt. Ha dette over i en større bolle og rør inn sukkeret og eggene. Sikt over hvetemel, bakepulver og kakao, tilsett 100 g sjokolade i småbiter og vend alt sammen med en slikkepott.
Hell sjokoladeblandingen over i den bakepapirkledde formen.
Lag ostekakemixen ved å vispe sammen kremost, eggeplommer og sukker. (Eggehvitene kan du ha i en ren plastpose og putte i fryseren til framtidige marengser eller annen bakst som krever ekstra eggehviter.)
Ha ostekakemixen over sjokoladeblandingen i formen, bruk en skje og fordel «blobber» litt her og der. Bruk så bakenden av en kniv/gaffel/skje til å lage et slags marmorert mønster i overflaten: |
Tror jeg lagde omtrent samme kake her for en tid sammen. Fantastisk godt med ostetoppingen som stekes med kaken. Mums! Synes det passer godt med friske bær til:)
Helt enig, friske jordbær eller bringebær f.eks hadde vært herlig forfriskende tilbehør 🙂